PROSTĚJOV - Vytížený přejezd v kostelecké ulici 8. května je od dnešního rána zavřený. Důvodem je výstavba závor. Úplná uzavírka na hlavním tahu ve směru z Prostějova na Konici bude platit do soboty.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Otevření běžně nepřístupných památek, koncerty i netradiční akce nabídne letošní ročník Dnů evropského dědictví v Olomouckém kraji. Hlavní program se uskuteční už o tomto víkendu.

ŠUMPERK - Klidová zóna se stane z lesoparku Cihelna v Šumperku. Nově tu přibudou například tůně, naučná stezka nebo altán. Zanikne naopak bikepark, který nadšenci vybudovali zhruba před deseti lety. Momentálně se v lesoparku kácí stromy.

OLOMOUCKO - S volbou zastupitelů čeká obyvatele Nákla na Olomoucku i referendum o nové lokalitě těžby štěrkopísku. Těžaři chtějí rozšířit těžbu a založit nové ložisko.

ŠUMPERK - Plavci v Šumperku, prodlužuje se uzavření plaveckého aquacentra ve městě. To hlásí, že krytý bazén je uzavřený kvůli nepředvídatelným technickým důvodům. A to aktuálně až do 7. září.

PROSTĚJOV - Nová hřiště má mládež v Prostějově. Dvojice nových hřišť vznikla ve fotbalovém areálu za Olympijskou ulicí. Dohromady už jsou tak v areálu hřiště tři.

PŘEROV - Snaha radnice najít pro obyvatele města nové praktické lékaře pomocí dotací se vyplatila. Město chce podpořit hned 2 lékaře, kteří se o dotační titul přihlásili.

OLOMOUC - Kdo si chce zaplavat na plaveckém stadionu, tak bude muset sáhnout hlouběji do kapsy. Za vstup do vnitřního bazénu zaplatíme od září za hodinu o 10 Kč víc. Tedy 95,-.

OLOMOUCKO - Šestici vodáků zachránili v pondělí v noci u Hynkova v Mlýnském potoce hasiči. Parta se vydala se do zakázaných míst, kde se řeka sjíždět nesmí kvůli mělkosti a překážkám, a uvízla.

OLOMOUC - Darem jeden milion korun se rozhodlo podpořit olomoucké hejtmanství charitní ordinaci pro bezdomovce. Její provoz do letošního jara dotovalo ministerstvo zdravotnictví, poté však ordinace ocitla bez prostředků.

OLOOUCKÝ KRAJ - Překročení rychlosti u více než sta řidičů zaznamenali v kraji policisté během rozsáhlé bezpečnostní akce o posledním prázdninovém víkendu. Policejní hlídky při ní zkontrolovaly téměř 1300 vozidel.

PROSTĚJOVSKO - Prostějovské radnici se podařilo najít kupce pro zámek v nedalekém Ptení, který léta bez užitku chátrá. Rozlehlou nemovitost chce za 3,33 milionu korun koupit jeden z místních obyvatel.

OLOMOUC - Podruhé během letní přípravy na novou extraligovou sezonu olomoučtí hokejoví kohouti padl s Vítkovicemi. Hanáci tentokrát na svém ledě padli 0:2.

PŘEROV - Noční pronikavé hvízdání na městských sídlištích překvapilo v těchto dnech obyvatele Přerova. Naříkavé zvuky mají podle ornitologů na svědomí mláďata kalouse ušatého, který se usídlil například v Žižkově ulici či na sídlišti Osmek.

OLOMOUC - Ve Fakultní nemocnici v Olomouci provedl robot transplantaci ledviny od živého dárce. Podle zástupců nemocnice šlo o první operaci tohoto druhu v České republice.

ŠUMPERSKO - ŘSD se soustředí na opravu opěrných zdí silnice I/11 v Petrově nad Desnou. Pokračuje izolace rubových částí stěn. Petrov zůstává průjezdný kyvadlově - jedním pruhem. (ŘSD)

Nejčtenější

Muž s brokovnicí chtěl postřílet sousedy. Oblékli jsme neprůstřelné vesty a začala akce, říká...

Jak probíhá policejní zásah proti agresorovi ozbrojenému dlouhou střelnou zbraní? A jak naopak běžný...

Na Nové Sady tramvají. První část je hotová

Tramvajová trať na Nové Sady už má první část jízdní dráhy. Na začátku Zikovy...

Dva nové radary v Prostějově. Kde si dát pozor?

Rychlost řidičů projíždějících ulicemi Prostějova budou kontrolovat další stacionární radary. Město se chce tentokrát...

Ženu při krádeži stavebního materiálu přistihl starosta. Stavitelka všechny cihly vrátila

Poněkud kuriózně zní příběh ženy ve středních letech, která kradla u hřbitova v Němčicích nad...

Archeologové našli jantar i zabité meče. Známé naleziště lákalo odborníky i turisty

Archeologové v průběhu července odkrývali další úseky jedné z nejvýznamnějších lokalit na Moravě. Výzkum v Němčicích stejně...

Pekingu třes se, chystají se na tebe sportovci z Olomouckého kraje

Tým sportovců z Olomouckého kraje, který míří na letošní zimní olympijské hry do Pekingu se...