PŘEROV - Projekty, které přišly od občanů do participativního rozpočtu, autoři veřejně představí 17. června od 16 hodin ve velkém sále Městského domu. Navrhovatelé dostanou čas vyčleněný k představení návrhu a přesvědčení diváků. (prerov.eu)

PROSTĚJOVSKO - Do areálu zámku v Čechách pod Kosířem se o nadcházejícím víkendu sjedou dvě desítky kovářů z Česka i zahraničí na mezinárodní setkání kovářů Olomoucký Fortel 2022 aneb Hanácké kování. 

OLOMOUC - Do letošního ročníku tradiční Olomoucké muzejní noci se poprvé zapojí také Vědecká knihovna v Olomouci. Návštěvníkům připomene 200. výročí narození zakladatele genetiky Gregora Johanna Mendela.

OLOMOUCKO - Unikátní téměř 500 let stará roubená stodola ze Skaličky u Hranic, která byla náročným transportem přemístěna loni do areálu Hanáckého muzea v Příkazích na Olomoucku, se veřejnosti poprvé otevře na konci května. 

OLOMOUC - Olomoucké Divadlo Tramtarie se chystá během června otevřít svou letní scénu v areálu Korunní pevnůstky. V plánu má během festivalu s názvem Tramtarie open-air celkem 12 večerních představení.

ŠUMPERSKO - Prostory nové venkovní Galerie Adolfa Kašpara v Bludově ozdobí výběr z nejslavnějšího díla místního rodáka, malíře a ilustrátora Adolfa Kašpara. Výstava tím připomene 120 let od vzniku jeho ilustrací knihy Boženy Němcové Babička. Vernisáž se uskuteční v sobotu 21. května.

HRANICE - Netypická výstava zdobí prostory synagogy v Hranicích. Jde o zrcadlovou konstrukci od architekta Michala motyčky, která je uspořádaná do Davidovy hvězdy. Nabízí až záhadný pohled na vnitřek synagogy

OLOMOUC - První osob vlak na světě, který je poháněný vodíkem se přijede ukázat do Olomouce. Jeho výrobce ho představí na hlavním nádraží 19. května v 9h.

UNIČOV - Pracovníci záchranky mají novou výjezdovou základnu v Uničově. Dnes se slavnostně otevřela. Její stavba včetně vybavení stála zhruba 22 milionů korun.

OLOMOUC - Nová škrabadla dostali lvi a gepardi v olomoucké zoo. Do výběhů kočkovitých šelem se dali asi dvoutunové masivní lipové kmeny. Zvířata si začala hned brousit drápy.

OLOMOUC/BLANSKO - Záloha olomoucké fotbalové sigmy se dál drží v čele tabulky MSFL. Pozici si upevnila po utkání s Blanském, které na jeho trávě přemohla 3:0.

ŠTERNBERK A OKOLÍ - Nové stacionární radary pro měření rychlosti budou již brzy hlídat řidiče v okolí Šternberka. Jeden se spustí v místní části Krakořice a další sousední obci Lužice.

PŘEROV - Cyklobusová doprava se po dvou letech vrací do Přerova. Od 18. června do 2. října bude jezdit cyklobus do Beskyd na Bumbálku a na Olomoucko na Bouzov.

ZÁBŘEH -Výtržníka, který v únoru poškozoval zaparkovaná auta v Zábřehu dopadla s pomocí veřejnosti policie. 49letému muži hrozí za poškození 7 aut i 2 roky vězení. Auta poškozoval svazkem klíčů. Nedokázal říct proč.

OLOMOUC - Důležitý úspěch pro UPOL ohledně světové prestiže. V žebříčku univerzit The Impact rankings se spolu UK v Praze umístila na postu české jedničky.

ŠUMPERK - Od středy 4. do pátku 6. května si obyvatelé Šumperka mohou bezplatně odebrat kompost na parkovišti U Sanatoria. Každé ráno zde bude připravena hromada. (sumperk.cz)

Nejčtenější

Loupežné přepadení pošty, muž vytáhl na obsluhu zbraň. Po zloději pátrá i vrtulník

Se zbraní v ruce dnes ráno neznámý muž přepadl poštu v obci Dobromilice na Prostějovsku. Podle...

Pokles hospitalizovaných i pokračující očkování. Ředitel FNOL Havlík shrnul situaci v kraji

Ředitel olomoucké fakultní nemocnice, profesor Roman Havlík, v nejnovějším vydání svého pravidelného reportu z...

Chtěl vzít i kafe, příbory a koření. Stihl ukrást jen sekeru

Nepříjemné překvapení čekalo na majitele myslivecké chaty v Dolním Újezdě. Včera se do chaty vloupal...

Konec spolupráce s Ruskem. Kraj chce vypovědět partnerskou dohodu

Zastupitelstvo Olomouckého kraje příští týden v pondělí projedná návrh na ukončení spolupráce a vypovězení...

Olomoucký kraj v pondělí zasáhne silný vítr

Střední a severní Moravu v pondělí 10. května zasáhne silný vítr. Výstraha s nízkým...

Volání povinnosti. Centrum na pomoc onkologicky nemocným hledá dobrovolníky

Sedám k počítači a zapínám další misi v Call of Duty? Chatuji a projíždím Facebook,...