OLOMOUC - Uzavírka Univerzitní ulice v centru města pořád překvapuje řidiče i chodce. Staví se tady lešení pro opravu jedné z budov Vlastivědného muzea Olomouc. Pro chodce se ulice otevře během několika dní, pro auta až na konci července.

PŘEROVSKO - Řidiči, na D1 na rozhraní Olomouckého a Moravskoslezského kraje nás čeká omezení. ŘSD tu od soboty bude pokračovat v opravě dvou mostů mezi Bělotínem a obcí Kujavy. Auta tu budou jezdit dvěma pruhy v každém směru. Hotovo má být v červenci.

ŠUMPERSKO - Potíže s nefunkčním osvětlením v Mohelnici, které se v ulicích objevovaly během zimy, už jsou vyřešené. Došlo tu ke zkratům na vedení kvůli počasí. Město už většinu závad odstranilo.

OLOMOUCKO - Nového arcibiskupa má po víkendu olomoucká arcidiecéze. Do úřadu arcibiskupa byl slavnostně uveden Josef Nuzík. Jeho inauguraci v katedrále sv. Václava přihlíželo zhruba 2 tisíce věřících a v okolí katedrály obřad sledovalo na obrazovkách 1 500 lidí.

OLOMOUC - K novému způsobu, jak pronajímat městské byty, přistoupila olomoucká radnice. Část volných bytů ve vlastnictví města pronajme formou e-aukce. Takto nabídne asi půlku bytů, které se každý rok uvolní. Pravidla už schválila městská rada. Jedním z nich je, že účastník aukce musí dražit byt sám pro sebe. Více zde.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Značka zákaz stání ani nápis Pozor, výjezd hasičů nezastaví některé řidiče v parkování aut na vyhrazených místech. Hasiči pak místo výjezdu k požáru řeší špatně zaparkovaná auta, taková je situace v Olomouckém kraji. Hasiči tyto případy řeší čím dál tím častěji. Více zde.

OLOMOUC - Voda už je v olomouckých kašnách. S napouštěcí hadicí kašny symbolicky odemkl primátor Olomouce Miroslav Žbánek. Letos jsou kašny v provozu dříve kvůli příznivému počasí a taky pro potěchu k víkendovému Tvarůžkovému festivalu.

OLOMOUC - Do další fáze jde stavba nové lávky přes Pražskou ulici v Olomouci. Lávka spojí části Neředín a Řepčín a pomůže chodcům a cyklistům překonat vytíženou čtyřproudovku. Tento víkend bude kvůli stavbě lávky velká silnice v obou směrech uzavřená. Více zde.

OLOMOUC - Začneme zprávou pro řidiče a řidičky, o víkendu raději nejezděte ke Globusu v Olomouci. Kvůli stavbě nové lávky přes Pražskou ulici se tady zavřou na víkend všechny jízdní pruhy v obou směrech. Uzavírka neplatí pro MHD. Více zde.

JESENICKO - Zlepší se dostupnost záchranky na severu Olomouckého kraje. Krajská rada schválila vybudování výjezdové základny záchranné služby ve Zlatých Horách na Jesenicku. Vyrůst má do dvou let. Nyní na Zlatohorsko jezdí sanitky z Jeseníku.

OLOMOUCKO - O krok blíž je obnova dosluhující tramvajové trati z hlavního nádraží do části Hodolany v Olomouci. Radní schválili zadání studie modernizace trati. Má jít o celkovou medarnizaci s pomocí dotace. Více zde.

PŘEROVSKO - Zimák bude mít Kojetín. Šestitisícové město začne ledovou plochu stavět v létě. Stavba za asi 80 milionů korun má příznivce i odpůrce. Dle radních aréna zvýší prestiž Kojetín. Dle opozice si radní staví pomníčky.

OLOMOUC - Nová víceúčelová budova stojí v Botanické zahradě UPOL u Smetanových sadů. Moderní nízkoenergetický objekt za 31 milionů vyrostl za tři roky. Je v něm přednáškový sál, zimní zahrada a zázemí. Slavnostně se otevře ve středu 24. dubna a bude tu při této příležitosti i program pro veřejnost.

OLOMOUC - Svůj první multifunkční cyklostojan má Olomouc. Cyklisté ho najdou ve Smetanových sadech mezi pavilony A a E na výstavišti Flora. Je na něm nářadí, nabíječka pro elektrokola i mobily či defibrilátor k záchraně života.

ŠUMPERSKO - Záchranka se vrátí na Mohelnicko. Nyní do této oblasti jezdí ze Zábřehu nebo Uničova, protože výjezdová stanice v Mohelnici k závěru února skončila. Záchranka se má na Mohelnicku v krátké době obnovit.

OLOMOUC - Lešení postupně zahalí sloup Nejsvětější Trojice na Horním náměstí v Olomouci. Oprava má trvat 990 dní. Památka UNESCO potřebuje opravu kamenných a kovových prvků. Práce začnou tento měsíc.

Nejčtenější

Nehoda vlaku a auta na přejezdu v Kostelci. Na místě byl jeden zraněný

Hasiči v noci zasahovali u nehody osobního vozidla a nákladního vlaku na Prostějovsku. Nehoda...

Skončil kvůli ovlivňování veřejných zakázek. Kraj teď hledá nového ředitele správy silnic

Olomoucká krajská rada v pondělí schválila podmínky chystaného výběrového řízení na nového ředitele Správy...

Za stejnou jízdenku díky aplikaci levněji. DPMO chystá modernizaci

Dopravu po Olomouci usnadňuje už třetím rokem. Cestující využívají mobilní aplikaci Dopravního podniku Olomouc...

Obchod s odpadem je byznys, na města tlačí nadnárodní lobby, říká hejtman Suchánek

Do čela Olomouckého kraje se Josef Suchánek (Piráti a Starostové) postavil v roce...

Nejlíp je nám v Olomouci, ale ambici prorazit máme velkou, říká Trocha Klidu

Hromady, Varuju, Cyklista, ale taky balady Tak ahoj, nebo Pozdravy z Pluta. To je...

AKTUÁLNĚ: Tragická nehoda u Zábřehu. Řidič srážku s vlakem nepřežil

V Postřelmově na Šumpersku se srazila dodávka s vlakem, řidič vozu na místě zemřel....