OLOMOUC - 12 let po rekonstrukci Vlastivědného muzea Olomouc bude další. Vedení muzea dle VPM zjistilo havarijní stav i v budově kanceláří. Není jasné, kde se stala při minulé rekonstrukci chyba. S novou rekonstrukcí by se mohlo začít za rok.

OLOMOUC - Olomoucká náplavka kulturně ožije. Úplně poprvé 10. června. Součástí slavnostního otevření bude bohatý kulturní program pro dospělé i pro děti, vzkazuje město.

OLOMOUCKO - Další krok ke stavbě dálnice D35 mezi Křelovem a Slavonínem u Olomouce. ŘSD vypsalo výběrové řízení na přípravu území pro stavbu. Plánuje kácení dřevin a skrývku ornice v trase chybějící části západního obchvatu města.

ŠUMPERSKO - Slavnostně se otevře cyklostezka mezi Zábřehem a Postřelmovem. Ve čtvrtek příští týden. A o pár dnů později, a to v sobotu 3. června, se v Zábřehu otevře i nový skatepark.

OLOMOUC - Řidiči, brzy nás čeká omezení na průtahu Olomouce. ŘSD začalo s výběrem zhotovitele opravy průtahu. Bude se měnit povrch silnice na ulicích Pražská, Foerstrova a Albertova. Termín prací se ještě stanoví.

OLOMOUC - Nový park systém na Svatém Kopečku u Olomouce už je připravený. Má pomoci předcházet dopravním zácpám při velké návštěvnosti zoo a poutního místa. U parkovišť jsou automatické závory a po cestě navigační cedule a obsazeností parkovišť. Poplatky za parkování se budou vybírat přes terminály. Spustí se 1. června.

OLOMOUC - Za pár let možná budeme chodit na hokej do multifunkční haly na Velkomoravskou ulici. Olomoučtí radní vybrali návrh této haly od developera Redstone jako budoucí náhradu plecharény. Financování stavby za skoro 2 mld zajistí developer. Na placení provozu by se pak měla 30 let podílet radnice. Více zde.

PROSTĚJOVSKO - Dál se pracuje na opravě prostějovské estakády. Dnes se za pomocí tryskání vodou šetrně demoluje mostní závěr. To je důvod uzavírky části dálnice D46 směrem na Vyškov. Doprava je svedena do volné části dálnice.

OLOMOUC - Moravská filharmonie Olomouc a Moravské divadlo se mají k 1. lednu 2025 sloučit. Městští radní schválili přípravu tohoto kroku. Sloučení má pomoci vyřešit financování těchto městských organizací. Zastupitelé budou o sloučení jednat 5. června. Více zde.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Na třídenní návštěvu Olomouckého kraje přijíždí předseda senátu Miloš Vystrčil. Druhý nejvyšší ústavní činitel ČR tím pokračuje v sérii regionálních výjezdů. Dnes se podívá do Přerova. Odpoledne pietně navštíví kříž na Švédských šancích, a poté se zúčastní besedy místních neziskovek, města a firem na téma: „Kam směřuje budoucnost města Přerova“

PROSTĚJOV - Více míst pro lidi, kteří potřebují nocleh, poskytne azylové centrum v Prostějově. Jeho kapacita se navýší o 10 osob. Radní schválili rozšíření o dvě nové obytné buňky a jednu se sociálním zázemím.

OLOMOUC - Na náměstí v Olomouci si můžete teď všimnout hromady písku. Promění se v sochu. Dle oddělení kultury města tu vznikne písková socha patronky města svaté Pavlíny. Více zde.

PROSTĚJOV - Generální oprava střechy a okapů čeká Základní školu Palackého v Prostějově. Opravy vyjdou na více než 8 milionů korun.

OLOMOUC - Další dopravní komplikace. Ode dneška se kvůli opravě silnice zavřela část ulice Jarmily Glazarové v Olomouci. Stavební práce na cestě z Hejčína k černovírskému mostu mají být hotové do konce května. Více zde.

OLOMOUCKO - Části středověkého Zdíkova paláce v Arcidiecézním muzeu či nově otevřený Červený kostel si mohou zájemci prohlédnout v rámci dnešní Muzejní noci v Olomouci. Zapojí se do ní na padesát institucí. Přehled všech institucí, které se do Muzejní noci zapojí, je na webu.

OLOMOUCKO - Nové parkovací automaty se instalují ve Šternberku. Do doby, než budou plně zprovozněné, je ve městě parkování zdarma.

Nejčtenější

Zruší bankovní pobočku. Město nesouhlasí

Radnici v Konici na Prostějovsku i místním obyvatelům se nelíbí rozhodnutí České spořitelny (ČS)...

Meteorologové varují před bouřkami. Zasáhnou většinu kraje

Na území Olomouckého kraje míří bouřky. Meteorologové varují před jejich výskytem na většině míst,...

Bývalý kostel i projížďka kočárem. Noc kostelů slaví 15 let

Noc kostelů opět otevře dveře kaplí, kostelů a dalších běžně nepřístupných sakrálních a duchovních...

Makrelománie: Kde se vzala rybí pochoutka a kam na ni v létě zajít?

Je teplý letní večer, sedíte s přáteli u piva a u toho nesmí chybět...

Nechte si označit kolo nebo vozík. Prostějov zajišťuje službu bezplatně

Městská policie Prostějov bude v rámci Programu prevence kriminality ve městě Prostějově v měsících červen a...

Odpadové centrum roztřídí až 50 tisíc tun odpadu

Plánované odpadové centrum v Olomouci-Chválkovicích, které po dokončení zajistí služby pro značnou část Olomoucka,...