OLOMOUC - Radim Dragoun bude novým vrchním státním zástupcem v Olomouci. Bývalého ředitele GIBSu do nové funkce jmenoval ministr spravedlnosti a to s účinností od 25. září.

OLOMOUC - Budeme si moct zabruslit v Olomouci. Už o víkendu se znovu otevře veřejné bruslení na zimním stadionu. První bruslení veřejnosti začne v sobotu od 8:30. Rozpis bruslení v plecharéně najdeme na webu HC Olomouc.

OLOMOUC - Nové odstaviště tramvají DPMO pojme až 18 vozů. A můžeme se podívat dovnitř. Nové odstaviště tramvají na Jeremenkově ulici si může veřejnost prohlédnout dnes mezi 14 - 18h a zítra mezi 9-15h.

OLOMOUC - Velký chovatelský úspěch v olomoucké zoo na Svatém kopečku. Ve voliéře naproti euroasijskému safari si můžete prohlédnout mládě vousáka senegalského. Tyto africké ptáky příbuzné datlům zoo chová od roku 2015, ale až teď se zoo dočkala odchovu 1. mláděte. Za poslední rok se to povedlo jen ve dvou zoo na světě.

OLOMOUC - Již brzy bude opravená rodinná kaple s kryptou na Nových sadech v Olomouci. Hrobka z počátku 20. století je místem posledního odpočinku rodiny soudního úředníka Františka Brděka. Je zapsaná mezi památky.

OLOMOUC - Svou 78. sezónu zahájí MFO. V ní přinese lahůdky příznivcům nejen vážné hudby. Zahajovací koncert se koná dnes v Redutě v 19h a orchestr zahraje Wagnera, Šostakoviče nebo Brahmse.

OLOMOUC - Pouze ve velmi akutním stavu nás dnes a v pátek přijmou k ošetření na zubní pohotovosti ve FNOL. Na tyto dny je tu provoz z personálních důvodů omezen. Nemocnice teď doporučuje v případě nutnosti vyhledat zubní pohotovost v jiné nemocnici či středisku.

PŘEROV - Zákaz žebrání ode dneška platí v PŘ. Nová vyhláška zapovídá žebrání v městské památkové zóně a v jejím ochranném pásmu. Dále u nádraží a v okruhu 100 metrů od obchodních domů a marketů nebo škol.

OLOMOUC - Protihluková stěna už nezabraňuje hluku na Velkomoravské ulici v Olomouci. ŘSD nechalo změřit, jak stěna brání hluku ze silnice a už nefunguje. Plánuje proto její renovaci za 2,5M korun. Termín se ještě řeší. Více zde.

OLOMOUCKÝ KRAJ - Důležitý dotační program schválilo zastupitelstvo Olomouckého kraje. Finančně podpoří venkovské prodejny. Vyčlenilo pro ně přes 3 miliony korun. Provozovatelé obchodů na venkově mají každoročně o tuto podporu zájem.

OLOMOUC - Novou malbu můžeme obdivovat na fasádě Fišerových univerzitních kolejí v Olomouci. 17 metrová malba připomíná otce národa Františka Palackého. Tento mural namaloval umělec Zbyněk Linhart v rámci Street Art Festivalu.

PŘEROV - Možná rekonstrukce zchátralé nemovitosti na Masarykově náměstí v Přerově na moderní sídlo magistrátu, finišuje. Komise nyní vybírá zhotovitele zakázky za více než 370 milionů korun. Rekonstrukce budovy bývalého Emosu by mohla začít ještě letos.

PROSTĚJOVSKO - Jestli jezdíte Určicemi na Prostějovsku, ještě nějakou dobu tu neprojedete průtahem. Uzavírka z konce července tu potrvá až do začátku října. Náhradou za uzavřenou silnici je vyznačena objízdná trasa, vedená uličkami Určic.

OLOMOUC - Lávka na Vlkově ulici v Olomouci je opět uzavřená. Tři měsíce trvala oprava, ale ale kvůli špatné koordinaci staveb, je opět zavřená, to aby stavbu na rozestavěné dlouhé ulici lidé nerušili. Lávka má být otevřená na konci řijna.

OLOMOUC - Velké setkání absolventů při příležitosti 450 let od založení pořádá Univerzita Palackého. Absolventský den, který je příležitostí pro setkání bývalých spolužáků a pro prohlédnutí fakultních budov se koná zítra po celé univerzitě.

OLOMOUCKO - Řidiči, pozor na zúžení silnice na periferii Olomouce. V pondělí začne reklamační oprava mostu na silnici 46 v Týnečku. Silnice tu bude kvůli opravám zúžená do 13. září. Můžeme tu čekat kolony. Více zde.

Nejčtenější

Narazila do autobusu, ten jí přejel nohu. Devítiletá cyklistka neměla ani helmu

Policie prošetřuje dopravní nehodu, ke které došlo na Prostějovsku. V pátek odpoledne hlídka dopravních...

Město vykupuje pozemky pro Jižní prstenec. Chystaný rozsáhlý pás zeleně zabere přes 30 ha

Prostějovský Jižní prstenec je opět blíž své realizaci. Zastupitelstvo města Prostějova schválilo rozpočtové opatření...

AKTUÁLNĚ: Výbuch domu na Prostějovsku, hasiči likvidují i požár. Jeden člověk zemřel

Záchranné složky aktuálně zasahují v Otinovsi na Prostějovsku. V obci došlo k výbuchu domu,...

Kamion strhl značku. Ta zranila projíždějícího cyklistu

Neštěstí, které se odehrálo v obci Mořice, je typická ukázka toho, jak se můžete ocitnout...

V Prostějově narazili strážníci na běžence ze Sýrie, převaděč je ve vazbě

Na osm běženců ze Sýrie narazili strážníci u protihlukové zdi na periferii Prostějova. Ocitli...

Akce na víkend: DJ Alle Farben v Olomouci nebo pivní akce

Kam vyrazit o víkendu? Ať už plánujete odpočinkový program, nebo chcete za kulturou, Olomoucký...