Prostějovští se zchladí pod novými mlžítky. Lidé je mohou ovládat sami

0
17
Foto: město Prostějov

Rada města Prostějov schválila před časem nákup ochlazovacích zařízení pro občany. Na náměstí TGM se tak nyní díky novým mlžítkům může v parnu zchladit každý kolemjdoucí.

Obě nová mlžítka nechalo město nainstalovat na náměstí T. G. Masaryka. První mlžící sprcha je u pítka, druhou najdou zájemci na dlážděné ploše před budovou muzea. „Předpokládáme, že mlžítka ocení lidé hlavně v horkých dnech. Osvědčila se i v jiných českých a moravských městech a také v Prostějově budou doplňovat funkci kašen a zeleně,“ vysvětlil první náměstek primátora Jiří Pospíšil. 

Dvě mlžící sprchy budou mít tlačítkové ovládání a podstavec. Tlačítkovým ovládáním mlžítek chce Prostějov zajistit šetření provozních nákladů. Sprchy napojeny na rozvod pitné vody u pítka a na podzemní hydrant před budovou muzea. Celkové pořizovací náklady vyčíslilo město na téměř 69 tisíc korun.

„Inspirovala mě reportáž z Frýdku – Místku, kde si je lidé velmi pochvalovali. Záměr jsme projednali a odsouhlasili jak s památkáři, tak s hygienou. Myslím, že i u nás tedy přijde v parných dnech takové zařízení vhod,“ uvedla náměstkyně Milada Sokolová, která námět na pořízení mlžítek v centru Prostějova oživila po neúspěšných pokusech o instalaci ochlazovacích zařízení v předchozích letech.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here